وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد که کشورش در همه عرصه های دوجانبه و بین المللی، حمایت و همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام می کند.

به گزارش ایرنا، ˈبرونو رودریگز پاریاˈ در دیدار با ˈعلی اصغر خاجیˈ معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه ایران در هاوانا پایتخت کوبا افزود: روابط تهران - هاوانا راهبردی است و ما با پشتیبانی از حقوق جمهوری اسلامی ایران در بهره مندی از انرژی صلح آمیز هسته ای، آمادگی خود را برای ارتقای روابط در زمینه فناوریهای برتر و تبادل تجربه برای مقابله با توطئه ها و تحریمهای دشمن مشترک اعلام می کنیم.

به گزارش روز پنجشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوبا، پاریا در این ملاقات همچنین ˈسلام های گرم رییس جمهوری کوبا را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری اسلامی ایرانˈ ابلاغ و از ˈروابط برادرانه و صمیمانه موجودˈ میان دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وی گفت امیدوار است ˈرائول کاستروˈ رییس جمهوری کوبا سال آینده میلادی به تهران سفر کند.

وزیر خارجه کوبا همچنین از حمایت و همدردی دولت و ملت ایران با دولت و ملت کوبا در رابطه با حادثه توفان ˈسندیˈ که اخیرا در این کشور خسارات بسیاری برجای گذاشت، قدردانی کرد.

خاجی معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم مقامهای کشورمان به رهبران کوبا، راههای گسترش مناسبات دو جانبه را با وزیر امور خارجه این کشور مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین با تسلیم پیام کتبیˈعلی اکبر صالحیˈ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به همتای کوبایی اش، آمادگی کشورمان را برای مشارکت در طرحهای اقتصادی و زیربنایی کوبا اعلام کرد.

خاجی با ابراز رضایت از سطح روابط سیاسی دو کشور، لزوم بهره گیری از ظرفیتهای بالقوه موجود را جهت توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط در عرصه های اقتصادی و علمی مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه ایران که در حال انجام یک سفر دوره ای در امریکای لاتین بسر می برد، پس از بازدید از کشورهای ونزوئلا، بولیوی و اوروگوئه در آخرین مرحله وارد کوبا شد و با مقام های این کشور انقلابی امریکای مرکزی گفت وگو کرد.

او پیش از دیدار با وزیر خارجه کوبا، با ˈروهلیو سییراˈ همتای کوبایی خود زمینه ها و چگونگی گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو جانبه را مورد بررسی و مذاکره قرار داده بود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.