تاريخ : | | نویسنده : lorestansport
ایسنا: رییس اداره امور پایگاه‌های کوهستان سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون 1553 تن در حوادث کوهستان آسیب دیده‌اند، گفت: کوه‌های شمالی تهران و مناطق بهمن‌گیر این استان دارای بیشترین حوادث کوهستان هستند.

پیمان یاوری در مورد عملکرد پایگاه‌های امداد کوهستانی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این معاونت 49 پایگاه امدادکوهستان در سراسر کشور دایر کرده است، گفت: تاسیس این پایگاه‌ها بر اساس تعیین مسیرهای پر رفت و آمد است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها از ابتدای سال‌جاری تاکنون 703 حادثه در کوهستان‌های کشور رخ داده است که امدادگران این سازمان نسبت به پوشش آن اقدام کرده‌اند، گفت: در این حوادث 1553 تن دچار حادثه شدند که در این میان 661 تن بر اثر حوادثی که در کوهستان رخ داد، دچار مصدومیت شدند.

یاوری با بیان اینکه کوهستان‌های استان تهران با بروز 108 حادثه در صدر پرحادثه‌ترین کوهستان‌های کشور قرار دارند، گفت: بر اساس آمار بیشترین حوادث کشور در کوهستان‌های شمالی و مناطق بهمن‌گیر تهران رخ داده است.

وی با بیان اینکه استان مازندران با رخداد 53 حادثه کوهستانی در مرتبه بعدی قرار دارد، گفت: کوهستان‌های استان‌های فارس و گلستان هر کدام با رخداد 46 حادثه در مراتب بعدی پرحادثه‌ترین کوهستان‌های کشور قرار دارند.

یاوری با بیان اینکه 1015 تیم عملیاتی، در طول این مدت پوشش حوادث کوهستان را در کشور بر عهده داشتند، گفت: 4304 امدادگر در این حوادث انجام وظیفه کردند.

وی ضمن تشریح برنامه‌های این معاونت در سازمان امداد و نجات، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی امدادگران در پایگاه‌های امداد کوهستان باید در برنامه‌های آموزشی شرکت کنند، به گونه‌ای که این افراد باید دوره‌های کوهپیمایی، سنگ‌نوردی، غار و امدادرسانی در شرایط یخ و برف را بگذرانند.

یاوری با بیان اینکه این امدادگران پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تجهیزات انفرادی امداد و نجات در کوهستان دریافت می‌کنند، گفت: نکته دیگر آن است که برای نخستین بار بر اساس اقلیم‌بندی اقدام به توزیع تجهیزات انفرادی در استان‌ها می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به تعداد، نوع حادثه و شرایط اقلیمی هر استان، تجهیزات انفرادی خاصی به امدادگران کوهستان تعلق می‌گیرد، گفت: به عنوان مثال در استان‌های غرب کشور که دارای کوه‌های صخره‌ای است، تجهیزات مرتبط با امدادرسانی در این شرایط به آنان اعطا می‌شود.

رییس اداره امور پایگاه‌های کوهستان سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با بیان اینکه بر اساس تدابیر اندیشیده شده، مقرر شده که تا پایان سال جاری تعداد پایگاه‌های کوهستان این سازمان از 49 پایگاه به عدد 80 برسد، گفت: امداد و نجات در کوهستان به دلیل امدادرسانی در فضای معلق، حساسیت خاص خود را دارد و گذراندن دوره‌های آموزشی و بازآموزی برای امدادگران این پایگاه‌ها ضروری است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.