تاريخ : | | نویسنده : lorestansport

 

 

ایـن بـازی را آقـایـان شـروع کردنـد

 

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا ما احساس مان را با الماس نشان می دهیم؟ باید یک دوک  دلداده را در این راه مقصر بدانیم؛ کسی که اولین کسی بود که این رسم را باب کرد...

 

اولین حلقه نامزدی ثبت شده در تاریخ ۱۴۷۷ میلادی متعلق به ماکسیمیلیان دوک اتریشی است که آن را موقع پیشنهاد نامزدی به مری بورگاندی داد؛ حلقه ای نازک که روی آن الماسی صاف به شکل M قرار داشت. ولی بگذارید کمی برگردیم عقب تر:

 

▪ تاریخچه اولیه: انسان غارنشین برای تحت کنترل گرفتن روح جفت مورد نظرش ریسمانی بافته شده از گیاهان را دور مچ دست، زانو و دور کمر جفتش گره می زد.

 

▪ ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد: مومیان مصری حلقه هایی تکی از جنس طلا یا مس در انگشت سوم دست چپشان داشتند. آنها اعتقاد داشتند این حلقه آنها را به کمک رگی مستقیما با قلب معشوقه شان مرتبط می کند.

 

▪ چند قرن قبل از میلاد: طبق رسومات پلینت الدر، داماد در ابتدا به عروس یک حلقه طلا می دهد که آن را در مراسم خاص دست کند و سپس یک حلقه آهنی که آن را در خانه استفاده کند و نشانه ای است از ازدواج قانونی و نشان مالکیت داماد.

 

▪ یک قرن قبل از میلاد: اولین حلقه هایی که در آسیا دیده شد، مربوط به سلطان ها و شیخ هاست که برای مشخص کردن همسرهایشان استفاده می کردند.

 

▪ ۱۲۱۷ میلادی: در سالیسبری حلقه هایی بافته شده از حصیر نشانی برای ازدواج های قانونی بود.

 

▪ ۱۷۰۰ میلادی: حلقه ای از نقره و ساختی شاعرانه با جمله هایی پرگل روی حلقه کنده کاری شده در اروپا مرسوم بود. در کناره اقیانوس مدیترانه پروتستان ها به جای حلقه انگشتانه هایی پرکارآمد را به نامزدهایشان می دادند که البته خیلی از انگشتانه ها را از سرشان می بریدند و مثل حلقه استفاده می کردند.

 

▪ ۱۸۰۰ میلادی: در دوران رمانتیک و عاطفی ملکه ویکتوریا جواهرآلاتی از موی انسان ساخته و از سنگ های گران قیمت برای نوشتن اسم ها یا کلمات عاشقانه استفاده می شد و حلقه ها را با رشته ای از الماس، زمرد سبز، یاقوت ارغوانی و سرخ و... می ساختند.

 

▪ ۱۸۶۷ میلادی: معادن الماس در جنوب آفریقا کشف شد و این شروع گسترش الماس بود.

 

▪ ۱۸۸۰ میلادی: سیسل آرهوردس در سال ۱۸۷۳ میلادی به آفریقای جنوبی رسید و در آنجا با سایر سرمایه گذاران کمپانی استخراج معدن دبیرس را تاسیس کرد. در آن قرن آنها ۹۰ درصد تولید الماس جهان را در دست داشتند.

 

▪ ۱۸۸۶ میلادی: کارخانه تیفانی یک طرح از یک حلقه شش شاخه از الماس ها طراحی و مرسوم کرد.

 

▪ ۱۸۹۰ میلادی: حلقه های ازدواج و الماس که به صورتی مقتصدانه و ظریف طراحی شده بودند توسط برندهایی مانند Roebuck و Sears رواج یافت.

 

▪ ۱۹۱۸ میلادی: کارتیر، حلقه ای سه گانه و درهم بافته شده از طلای صورتی به نشانه عشق، طلای سفید به نشانه دوستی و طلای زرد به نشانه وفاداری برای جین کوکتیو طراحی کرد. کسی که آن را به معشوقه اش، ریموند رادیگویت شاعر داد و این نوع حلقه ازدواج هنوز در فرانسه مرسوم است.

 

▪ ۱۹۲۰ میلادی: کارخانه ها و خرده فروشان جواهرات به فکر ساخت حلقه های نامزدی مردانه افتادند.

 

▪ ۱۹۴۰ میلادی: حلقه های نامزدی خط جداگانه ای از جواهرسازی را در بیشتر فروشگاه ها به خود اختصاص داد.

 

▪ ۱۹۴۴ میلادی: یک کشیش کاتولیک از امور کلمبیایی آمریکا در مورد اینکه آیا مجاز است زوج ها را با دو حلقه به ازدواج یکدیگر دربیاورد پرسید [در آداب کاتولیک برای مقدس بودن ازدواج حلقه فقط به عروس داده می شود] و آنها بدون اشکال بودن آن را تصدیق کردند.

 

▪ ۱۹۴۶ میلادی: همفری بوگارت تصمیم گرفت اولین حلقه ازدواج دامادی اش را در ازدواج پنجمش در دست کند؛ پنجمین و آخرین ازدواج اش با لورن باکان.

 

▪ ۱۹۷۸ میلادی: با جدایی ریچارد برتون از همسرش، لیزتیلور حلقه الماس ۶۹ قیراتی خود «تیلور برتون» را برای فروش گذاشت تا با پول آن هزینه ساخت بیمارستانی در بوتسوانا را تهیه کند.

 

▪ ۲۰۰۰ میلادی: صنایع الماس؛ انجمن الماس جهان را برای گسترش، سرپرستی و پیگیری سیستم استخراج و دادوستد الماس راه اندازی کردند تا بتوانند مانع از استخراج بیش از حد معادن الماس و قاچاق آن و اعمال غیرانسانی شوند.

 

▪ ۲۰۰۱ میلادی: بردپیت از شرکت بین المللی دالمانی که حلقه ازدواج او و همسرش جنیفرآنیستون را ساخته بود، شکایت کرد. او مدعی است حلقه طراحی انحصاری او بود ولی کمپانی این طرح را به زوج های دیگر نیز فروخته است.

 

▪ ۲۰۰۲ میلادی: طبق تحقیقات گروه (بریدال فیرچایلد» بیشتر از یک سوم زوج ها برای خریدن حلقه های ازدواج حداقل حقوق ۲ ماهشان را اختصاص می دهند.

 

▪ ۲۰۰۳ میلادی: وال مارت بخش «Keepsake» را از این برند راه اندازی کرد که مربوط به حلقه های نامزدی است و طبق گزارش های سالیانه یکی از پرفروش ترین برندهای حلقه های نامزدی در جهان شده است.

 

▪ ۲۰۰۵ میلادی: یک هفته قبل از روز ولنتاین تمام حلقه های تک نگینی حدود یک قیراتی با حلقه ای از طلای سفید (۹۸۸/۱ دلار) در سایت وال مارت فروخته شد.

منبع: salamat.irرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.