احمدی نژاد: از ادعاي تقلب در انتخابات تعجب نکردم؛ رقبایم نظرشان را مطرح كردند

 

قوه قضائیه تحت امر من نيست كه دستور بدهم با رقبايم چگونه برخورد شود؛

احمدی نژاد: از ادعاي تقلب در انتخابات تعجب نکردم؛ رقبایم نظرشان را مطرح كردند

رييس‌جمهور با بيان اينكه برخي از كشورهاي غربي به هيچ ضابطه اي پايبند نيستند و قصد دارند دنيا را مانند جنگل اداره كنند، اظهار داشت: كساني كه در برابر منطق و فرهنگ ملت ايران حرفي براي گفتن ندارند، بلافاصله سلاح خود را نشان مي‌دهند و اين فرهنگ استعمارگران و برده‌داران سابق است كه دوران آن تمام شده است امروز دنيا را بايد با منطق، فكر، دوستي و انسانيت اداره كرد نه با جنگ و وحشي‌گري.

دكتر محمود احمدي‌نژاد در مصاحبه زنده تلويزيوني با شبكه آر تي پي پرتغال در پاسخ به سوالي درباره ارزيابي جمهوري اسلامي ايران از تحولات منطقه گفت: عدالت، آزادي و پاكي مطالبه‌ همه مردم اروپا، آمريكا، آفريقا و آسياست و اين مطالبات ارزش‌هاي متعالي انساني و اسلامي هستند. پيامبران الهي عدالت و آزادي را به بشريت هديه كردند و آموزه‌هاي آنها ارزش‌هاي مشترك همه اديان است و به شخص خاصي تعلق ندارد.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي در خصوص آينده تحولات كشورهايي مانند مصر و ليبي اظهار داشت: معتقديم هر كجا كه حقيقتاً ملت‌ها حاكم باشند، حتماً عدالت و آزادي هم خواهد بود و تجربه نيز نشان داده كه اگر عدالت و آزادي به معناي واقعي وجود داشته باشد در آنجا حتماً اراده ملت‌ها حاكم خواهد شد و اراده ملت‌ها نيز عليه هرگونه سلطه‌گري است.

دكتر احمدي‌نژاد افزود: هر جايي كه انتخابات آزاد برگزار شود افرادي راي خواهند آورد كه مخالف سلطه غرب باشند و اين موضوعي است كه به تجربه‌ ثابت شده است امروز هم در اغلب كشورهايي كه دچار تحول هستند عمده‌ترين ناراحتي مردم بخاطر وابستگي حاكمانشان به دول غربي است.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره مواضع ايران در خصوص سوريه خاطر نشان كرد: مبنايي كه جمهوري اسلامي ايران به آن معتقد است در همه جا و براي همه ملت‌ها و دولت‌ها قابل پياده شدن است معتقديم آزادي، عدالت و احترام حق همه ملت‌هاست و همه دولت‌ها بايد آن را بپذيرند اما بر اين باور هستيم كه مشكلات موجود را ملت‌ها و دولت‌ها بايد با هم برطرف كنند. توسل به راه حل نظامي و دخالت ناتو مشكلي را حل نمي‌كند و اصولاً دموكراسي و آزادي از لوله تفنگ بيرون نخواهد آمد.

دكتر احمدي‌نژاد تصريح كرد: دولت‌ها و ملت‌ها بايد حق و آزادي را بپذيرند و با گفت گو مشكلات خود را برطرف كنند و ديگران هم حق هيچ‌گونه دخالتي در امور داخلي آنها ندارند البته دخالت‌ها هم هيچ‌گونه كمكي به حل مساله نخواهد كرد همانگونه كه در ليبي تجربه شد.امروز ناتو همچنان به بمباران اين كشور ادامه مي‌دهد علت اصلي آن هم اين است كه بعضي از كشورهاي غربي كه دچار مشكلات اقتصادي هستند قصد دارند زيربناهاي ليبي را نابود كرده و بر نفت اين كشور مسلط شوند تا به اين وسيله مشكلات خود را برطرف كنند.

رييس‌جمهور تصريح كرد: شوراي امنيت در خصوص ليبي اشتباه بزرگي مرتكب شد كه البته دليل آن هم روشن است چرا كه در خدمت استعمارگران سابق قرار دارد. شوراي امنيت بايد گروه ميانجي ارسال مي‌كرد تا بين دولت و مردم تفاهم ايجاد كرده و مشكل را برطرف كند اما قبل از فشار سياسي و اقتصادي مستقيماً به سمت حمله نظامي رفتند و اين بدان معناست كه آنها نيت دوستانه نداشتند.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: امروز هم كه رييس جمهور آمريكا مستقيماً رييس‌جمهور سوريه را تهديد مي‌كند اين دخالت آشكار بوده و حتماً براي كمك به مردم سوريه نيست بلكه براي نجات صهيونيست‌ها و جهت تامين منافع آمريكاست. ملت‌هاي منطقه خودشان مي‌توانند كمك كنند تا مردم و دولت سوريه با كمك يكديگر اصلاحات مورد نياز را انجام داده و مشكلات خود را برطرف كنند.

دكتر احمدي‌نژاد در پاسخ به اين سوال كه آيا مردم ايران مي‌توانند به راحتي مطالبات خود را مطرح كنند، اظهار داشت:‌ جمهوري اسلامي ايران تنها كشوري است كه بيش از 85 درصد مردم در انتخابات شركت كردند و اين بالاترين حد دموكراسي در كل دنياست و هيچ كشور غربي و مدعي دموكراسي چنين ركوردي را ندارد ضمن اينكه در ايران صدها رسانه فعال هستند كه آزادانه مواضع و مطالباتشان را مطرح مي‌كنند حتي مدعيان اپوزيسيون نيز در انتخابات شركت و از تمام ظرفيت‌هاي رسانه‌اي براي طرح ديدگاه‌هاي خود استفاده كردند اما اگر فكر مي‌كنيد كه در يك كشور قانونمند كه مسئولين آن با راي مردم سر كار آمده‌اند اجازه داده شود كه قانون شكني صورت بگيرد، اين تصور اشتباهي است. بي‌ترديد در هر كجاي دنيا كه به اموال عمومي، ساختمان‌ها و ماشين مردم خسارت زده شود با آن برخورد مي‌شود.

رييس‌جمهور اضافه كرد: ملت ايران تاكنون 32 انتخابات برگزار كرده و موافق و مخالف با همديگر رابطه دوستانه‌اي دارند و هيچ مشكلي هم وجود ندارد مسئولين نيز به طور مستقيم با مردم در ارتباط هستند و فاصله‌اي بين دولت و مردم وجود ندارد.

دكتر احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درباره ادعاي تقلب در انتخابات و اعتراضات صورت گرفته در اين خصوص اظهار داشت: پانزده ميليون نفر در انتخابات به رقباي بنده راي دادند اما آيا اين تعداد در تظاهرات حضور داشتند؟ حتي اگر پانزده ميليون نفر هم مي‌آمدند، موضوعي طبيعي بود ضمن اينكه مراجع نظارتي نيز به شكايت‌هاي مطرح شده در اين خصوص رسيدگي كردند و معلوم شد كه صحت نداشت.

رييس‌جمهور در پاسخ به اينكه آيا از ادعاي تقلب در انتخابات و اعتراضات انجام شده تعجب كرديد؟ گفت: اصلاًً ! عده‌اي نظرشان را مطرح كردند و مراكز نظارتي نيز به شكايت ها رسيدگي كرده و مسأله تمام شد.

دكتر احمدي‌نژاد گفت: ايران از آزادترين دموكراسي و جدي ترين انتخابات برخوردار است و برخلاف كشورهاي غربي، در ايران دموكراسي كنترل نشده و واقعي وجود دارد.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره وضعيت برخي از سران معترضين پس از انتخابات اظهار داشت: آيا در اروپا كسي به دادگاه كشانده نمي‌شود و آيا هركس به زندان رفت حق با اوست؟ البته اينگونه مسايل مربوط به قوه قضائيه است و ارتباطي به قوه مجريه ندارد. دستگاه قضايي مستقل از دولت مي‌باشد و بنده هيچ دخالتي در اين قوه ندارم و تحت امر من هم نيستند كه دستور بدهم با رقبايم چگونه برخورد شود.

دكتر احمدي‌نژاد با طرح اين سوال كه چرا برخي كشورهاي غربي از اقليت دفاع مي‌كنند، تصريح كرد: مگر دموكراسي حكومت اكثريت نيست؟ پس چرا برخي كشورهاي غربي به دنبال دفاع از گروه اقليت هستند من نماينده اكثريت هستم و در انتخابات آزاد و واقعي آراء اكثريت شركت‌كنندگان را به دست آورده‌ام.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره موضوع هسته‌اي ايران و اينكه گفته مي‌شود ايران به دنبال برنامه هسته‌اي غيرنظامي است، اظهار داشت:‌ دليلي وجود ندارد كه ايران به دنبال سلاح هسته‌اي باشد. ملت ايران به طور اصولي با ساختن سلاح اتمي مخالف است چرا كه آن را ضد انساني و زشت‌ترين سلاح ضدبشري مي‌داند ضمن اينكه بمب اتم ديگر كارايي هم ندارد.

دكتر احمدي‌نژاد اضافه كرد: آمريكا ده‌ها هزار كلاهك هسته‌اي در اختيار دارد اما آيا وجود اين تسليحات، توانست آنرا در عراق و افغانستان پيروز كند؟ شوروي سابق هم چندين هزار كلاهك هسته‌اي در اختيار داشت اما مانع از متلاشي شدن آن نشد. رژيم صهيونيستي هم بيش از 200 كلاهك هسته‌اي در اختيار دارد اما آيا او را در غزه ولبنان پيروز كرد؟

رييس‌جمهور خاطر نشان كرد: چه كسي بمب اتم را ساخت و چه كسي از آن استفاده كرد؟ آيا ايران هيروشيما را بمباران و امروز در آلمان،‌ ايتاليا و بلژيك بمب اتم انبار كرده‌ است؟ جالب است كساني كه بمب ساخته و از آن استفاده كردند امروز مدعي ملت ايران شده اند.

وي گفت: متاسفانه امروز كساني دنيا را اداره مي‌كنند كه مبناي مديريت آنها ظالمانه است و اين مدل ديگر جوابگو نيست.

آيا واقعاً دنيا جنگلي است كه رييس‌جمهور فرانسه تصور مي كند رييس آن جنگل است؟

دكتر احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درباره مواضع رييس‌جمهور فرانسه مبني بر اينكه ائتلافي از كشورها تشكيل شده كه مي‌تواند حمله‌اي انجام دهند از ساخت موشك‌هاي دوربرد ايران جلوگيري كنند، اظهار داشت: آيا واقعاً دنيا جنگلي است كه رييس‌جمهور فرانسه تصور مي كند رييس آن جنگل است؟ وي به چه حقي بايد چنين حرفي را مطرح كند و چه كسي حق چنين موضع گيري هاي را درباره ديگران به او داده است؟ البته ملت ايران چنين ادعاهايي را از موضع استيصال و ضعف ارزيابي مي‌كند.

رييس‌جمهور خاطر نشان كرد: البته مي‌دانيم عده اي كه در برابر منطق و فرهنگ ملت ايران حرفي براي گفتن ندارند، آرزو دارند به ايران حمله كنند اين عده همان استعمارگران و برده‌داران سابق هستند اما همه مي‌دانند هر دستي كه براي ضربه زدن به ايران دراز شود، از بازو قطع خواهد شد.

دكتر احمدي‌نژاد گفت: كشورهاي غربي هيچ ضابطه‌اي ندارند و مي‌خواهند دنيا را مانند جنگل و با تهديد،جنگ و وحشي‌گري اداره كنند در حالي كه شرايط تغيير كرده و بايد جهان را بر مبناي فكر، فرهنگ،‌ دوستي و انسانيت اداره كرد.

رييس‌جمهور در پاسخ به اينكه مواضع ايران در خصوص ادعاي كساني كه ايران را به عنوان محور شرارت و حامي تروريسم بين‌المللي معرفي كردند، چيست؟ اظهار داشت: بايد سوال كرد كه رييس‌جمهوري كه چنين حرفي را مطرح كرد اكنون در چه شرايطي قرار دارد آيا وي منفورترين شخص تاريخ نيست؟ معتقديم كه ملت‌ها چنين نظري نسبت به ايران ندارند و برخي سياستمداران غربي اين گونه ادعاها را مطرح مي‌كنند اما اين جسارت را ندارند كه در گفت وگوي آزاد آن را به بحث بگذارند تا ملت‌ها بر اساس اسنادي كه در اين گفت گوها ارائه مي‌شود بدانند كه چه كسي حامي واقعي تروريسم است.

دكتر احمدي‌نژاد با طرح اين سوال كه آيا اشغال عراق و افغانستان و كشته شدن بيش از يك ميليون در آنجا، حمله به غزه و لبنان و اشغال ويتنام و كره و برخي ديگر از كشورهاي جهان از سوي ايران صورت گرفته است يا آمريكا و برخي از كشورهاي غربي گفت: پاسخ اين سوال ها براي همه ملت ها روشن است و همه مي داند كه چه كساني باني و حامي تروريسم بين المللي و سازمان يافته هستند.

رييس‌جمهور با اشاره به بحران اقتصادي موجود در اروپا با بيان اينكه آيا مشكل بحران اقتصادي اروپا، ايران است؟خاطر نشان كرد: چه كسي اين بحران را ايجاد كرده، مردم اروپا كه هيچ نقشي در آن ندارند چرا بايد هزينه‌هاي اين بحران را بپردازند؟ مشكل اصلي شيوه و مدل مديريت‌هاست كه امروز ضرورت دارد كه تغيير كند.

رييس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار شبكه پرتغالي آر تي پي مبني بر اينكه كه چند روز قبل از سوي شما مطرح شد كه جايي براي رژيم صهيونيستي در خاورميانه وجود ندارد آيا هنوز هم معتقديد كه اين رژيم بايد نابود شود، اظهار داشت: بر اين باوريم كه اشغالگري، آدم‌كشي، تجاوز و ترور بايد از بين برود و رژيم صهيونيستي براي اين كار تشكيل شده‌ است.

دكتر احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: در زمينه فلسفه تشكيل رژيم صهيونيستي دو سوال در خصوص هولوكاست كه بهانه تشكيل اين رژيم بود مطرح كرديم اينكه اگر هولوكاست واقع شده در كجا بوده است اگر صحت داشته باشد در اروپا رخ داده است سوال اين است كه چرا هزينه آن بايد در فلسطين داده شود. و سوال دوم اينكه اگر يك حادثه تاريخي است چرا اجازه نمي‌دهند گروه‌هاي مستقل درباره آن تحقيق كنند بديهي است كه يك بازي سياسي استعمارگران براي تسلط بر منطقه بوده است.

دكتر احمدي‌نژاد در پاسخ به اينكه آيا براي نابودي رژيم صهيونيستي اقدام عملي انجام صورت خواهد گرفت، تصريح كرد: هيچگونه اقدامي لازم نيست چرا كه دوره صهيونيسم تمام شده است و هيچ ملتي در منطقه حاضر نيست رابطه دوستانه با آن داشته باشد. دولت‌هايي هم كه با آنها رابطه دارند منفور ملت‌هاي خود هستند. امروز دوره صهيونيستم هم مثل دوره استعمار و برده‌داري به پايان رسيده و مانند هژموني آمريكا در حال فرو ريختن است آنها امروز دچار تناقض دروني هستند و اين مسأله موجب از هم پاشيده شدن شان خواهد شد.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دكتر احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درباره اعدام از طريق سنگسار تصريح كرد: آيا فكر مي‌كنيد شيوه كشتن در كشته شدن شخص فرقي دارد؟ البته اين يك سوال حقوقي است كه مي‌توانيد با دعوت از حقوقدانها آن را به بحث بگذاريد اما بنده به عنوان احمدي‌نژاد دوست ندارم كه هيچ كس كشته شود و دوست دارم همه زندگي آزاد و بانشاط داشته باشند..../تحلیل:انتخابرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.