سازمان بهداشت جهاني: شهرهاي ايران آلوده ترين شهرهاي جهان

 

بر اساس گزارش جديد سازمان بهداشت جهاني از وضعيت آلودگي شهرهاي جهان شهرهاي ايران ، هند و پاكستان در ميان آلوده ترين شهرهاي جهان و شهرهاي ايالات متحده و كانادا جزء پاك ترين شهرهاي جهان از نظر وضعيت آلودگي هوا قرار گرفتند.

سازمان بهداشت جهاني در تازه ترين گزارش خود به بررسي وضعيت شهرهاي جهان از نظر آلودگي هوا پرداخته است .

در اين گزارش كلان شهرهاي ايران جزء آلوده ترين شهرهاي جهان و شهر اهواز از نظر وجود ذرات معلق در هوا كه كوچك تر از 10 ميكرومتر هستند ، آلوده ترين شهر جهان شناخته شده است .

در اين گزارش با اشاره به اينكه آلودگي هوا مسئول مرگ و مير سالانه بيش از 2 ميليون نفر انسان در كره زمين است تاكيد شده كه سرمايه گذاري دولت ها در كاهش آلودگي هوا يك سرمايه گذاري زودبازده است كه تاثيرات آن به صورت كاهش مرگ و مير ها و بيماري هاي ناشي از آلودگي هوا و در نتيجه كاهش هزينه هاي درمان و ديگر هزينه ها ، به سرعت در جوامع درگير با اين پديده قابل مشاهده خواهد بود.

در اين گزارش كه بر مبناي اطلاعات آماري دولت ها بر اساس وضعيت وجود گرد و غبار و ذرات معلق كمتر از 10 ميكرو متر در آسمان شهرهاي بيش از 1100 شهر جهان تهيه شده ، شهر اهواز با ميانگين وجود 372 ميكرو گرم ذرات معلق كمتر از 10 ميكرومتر در هر متر مكعب از هوا در صدر آلوده ترين شهرهاي جهان قرار گرفته است.

در گزارش سازمان بهداشت جهاني دليل اصلي آلودگي هوا در اهواز 1 ميليون و سيصد هزار نفري ، استانداردهاي پايين خودروها و سوخت هاي مورد مصرف در آنها ، و آلودگي ناشي از كارخانجات صنعتي عنوان شده است.

شهر اولان باتور ( پايتخت مغولستان ) پس از اهواز دومين شهر آلوده جهان معرفي شده است . اولان باتور با دارا بودن 279 ميكرو گرم ذرات معلق كمتر از 10 ميكرومتر در هر متر مكعب از هوا در مكان دوم قرار دارد.

سنندج ديگر شهر آلوده جهان است كه با دارا بودن 254 ميكرو گرم ذرات معلق كمتر از 10 ميكرو متر در هر متر مكعب از هوا در مكان سومين شهر آلوده جهان قرار گرفته است.

در گزارش سازمان بهداشت جهاني دليل اصلي آلودگي هوا در شهرهاي ايران ، هند پاكستان و برخي ديگر از كشورهاي در حال توسعه رشد صنعتي شدن ، كيفيت نامرغوب سوخت و خودروها و نيز آلودگي ناشي از نيروگاه هاي توليد برق عنوان شده است.

دو شهر كوچك از كانادا و آمريكا ( شهر وايت هورس كانادا و سانتا فه در ايالت نيو مكزيكو آمريكا) به ترتيب با دارا بودن 3 و 6 ميكرو گرم ذرات معلق كمتر از 10 ميكرو متر در يك متر مكعب از هوا جزء پاك ترين شهرهاي جهان شناخته شده اند.

همچنين در اين گزارش واشنگتن با دارا بودن 18 ميكرو گرم ، توكيو با 23 و پاريس با 38 ميكرو گرم ذرات معلق كمتر از 10 ميكرو متر در هر متر مكعب از هوا جزء شهرهاي نسبتا پاكيزه جهان طبقه بندي شده اند.../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
سامانه جامع مشاغل شهرری
اتوبار و باربری تهران برای اسباب کشی
سایت آی تی قیمت در زمینه قیمت های کالای دیجیتالی
کرایه اتومبیل | اجاره خودرو
فال حافظ

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | احساس چت | چت احساس | چت روم احساس | اقامت گرجستان |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.