تاريخ : | | نویسنده : lorestansport

 

 

اتصال ۷۷۷ شهر و روستای جدید به شبکه گاز

 

 

معاون وزیر نفت از افزایش تولید گاز مایع ایران با راه اندازی یک طرح جدید در پالایشگاه فجر جم خبر داد و گفت: در هفته دولت ۷۷۷ شهر و روستای جدید به شبکه ملی گاز متصل می شوند.

جواد اوجی در گفتگو با مهر در تشریح راه اندازی ۲ طرح بزرگ صنعت گاز ایران در هفته دولت با تاکید بر اینکه برای نخستین بار در سطح خاورمیانه پروژه ذخیره سازی گاز در مخزن زیر زمینی سراجه قم راه اندازی خواهد شد، گفت: در حال حاضر یک ردیف از توربوکمپرسورهای گازی این طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه از هفته جاری تزریق گاز به این مخزن زیر زمینی آغاز شده است، تصریح کرد: به تدریج حجم تزریق گاز طبیعی به مخزن سراجه قم افزایش می یابد.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه هدف از راه اندازی فاز اول ذخیره سازی گاز در مخزن سراجه قم تزریق روزانه ۷.۳ میلیون متر مکعب گاز در فصول گرم سال و برداشت روزانه ۹.۸ میلیون متر مکعب گاز در ۵ ماهه پایانی سال است، اظهار داشت: مخزن سراجه قم از ظرفیت ذخیره سازی ۱.۲ میلیارد متر مکعب در فاز یک و ۳.۳ میلیارد متر مکعب در فاز دوم برخوردار است.

بزرگترین پروژه گاز مایع ایران راه اندازی می شود

این مقام مسئول در ادامه از راه اندازی طرح استحصال گاز مایع (LPG) پالایشگاه فجرجم در هفته دولت خبر داد و افزود: این طرح از ظرفیت تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن گاز مایع برخوردار است.

وی پیشتر با یادآوری اینکه برای اجرای این طرح گازی بیش از ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است، گفته بود: با راه اندازی این طرح در کوتاه ترین زمان سرمایه گذایر انجام شده بازگشت داده می شود.

به گزارش مهر، در پروژه تولید گاز مایع پالایشگاه فجرجم سوخت مصرفی ۱۰ دستگاه بویلر ۴۵ و ۶۵ تنی، ۶ دستگاه توربوکمپرسور پروپان، چهار دستگاه توربین برق و کوره های مختلف پالایشگاه را از گازهای متصاعد شده از مایعات گازی تامین خواهد کرد.

وزن تجهیزات مورد استفاده در طرح تولید LPG یکهزار تن است که ۵۶۰ تن سازه فلزی، ۱۱ هزار ۲۵۰ متر مکعب بتن ریزی، ۳۱۰۰ متر لوله کشی و ۴۰ هزار متر کابل کشی دیگر پیش بینی شده در اجرای طرح تولید واحد ال.پی.جی در شرکت پالایش گاز فجرجم است.

پالایشگاه گاز فجر جم در دو فاز طراحی و ساخته شده است و هر فاز این پالایشگاه از چهار ردیف تصفیه گاز تشکیل شده که هر ردیف نیز متشکل از یک واحد شیرین سازی، یک واحد تنظیم نقطه شبنم و یک واحد تبرید پروپان است.

اتصال ۷۷۷ شهر و روستای جدید به شبکه گاز

اوجی همچنین در تشریح مهمترین پروژه های آماده راه اندازی در هفته دولت با بیان اینکه پروژههای گازرسانی به ۱۵ شهر، ۷۶۲ روستا، ۴۲۱ واحد صنعتی، ۸۰ جایگاه عرضه CNG و ۳۷ هزار و ۲۱۲ مسکن مهر در این مدت در مدار بهره برداری قرار می گیرند، گفت: همچنین شهریورماه سالجاری گازرسانی به هشت شهر، ۸۶۰ روستا، ۱۹ جایگاه عرضه CNG و ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با اعلام اینکه در سال جهاد اقتصادی گازرسانی به یکهزار و ۵۰۰ روستا و نزدیک به ۵۰ شهر در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در مجموع امسال حجم طرحهای گازرسانی ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه جذب ۹۰۰ هزار مشترک و نصب ۶۰۰ هزار انشعاب جدید گاز از دیگر برنامه های در دست اجرا در سالجاری است، اظهار داشت: در حال حاضر با اجرای بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر خط تغذیه و توزیع و نصب هشت میلیون و ۲۰۰ هزار انشعاب در ۱۰ هزار و ۵۰۰ روستا و ۸۸۰ شهر کشور،۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

جشن گازرسانی به شهرها برگزار می شود

به گزارش مهر، این عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز با بیان اینکه مطابق برنامه زمان بندی تعریف شده تا پایان سال آینده جشن گازرسانی به تمامی شهرهای جلگه ای کشور برگزار می شود، تاکید کرد: بر این اساس تمامی شهرهای استانهای گیلان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی و اردبیل تا سال ۱۳۹۱ به شبکه گاز متصل می شوند.

وی در پایان با بیان اینکه سالانه تعدادی از روستاهای کشور تبدیل به شهر و شهرستان می شوند، خاطر نشان کرد: از این رو افزایش تعداد شهرهای کشور منجر به افزایش سح عملیات گازرسانی به شهرها و روستاهای جدید خواهد شد.

اوجی با بیان اینکه امسال تکمیل و راه اندازی ۶ تاسیسات تقویت فشار گاز و حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط لوله فشار قوی در اولویت قرار دارد، یادآور شد: همچنین همزمان با اجرای طرحهای گازرسانی انجام تعمیرات اساسی و دوره ای پالایشگاهها، خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز هم در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز در پایان با تاکید بر اینکه هم اکنون تعمیرات اساسی و دوره ای تاسیسات صنعت گاز حدود ۸۰ درصد پیشرفت دارد، خاطر نشان کرد: همچنین عملیات پیگرانی هوشمند خطوط لوله گاز هم از پیشرفتی ۷۰ درصدی برخوردار است.... /  مصاحبه : خبرگزارى مهررپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.